Poniżej podajemy kilkadziesiąt pomysłów na ułatwienie sobie życia w podróży i zapobieżenie rozmaitym niekorzystnym sytuacjom, które mogą nas w jej trakcie spotkać. Zapraszamy do wypróbowania i podzielenia się z opinią.

Igielnik, portfel i cała reszta

Aby uniknąć zamoczenia dokumentów, można trzymać je zapięte niewielką dziecięcą pieluszkę, może to również zniechęcić potencjalnego złodzieja. Czasami potrzebujemy sobie przyszyć guzik lub cokolwiek innego, nie wszyscy zabierają ze sobą przybornik do szycia, jeśli nie mamy gotowego, można go sporządzić samemu. Potrzebujemy tylko pustej oprawki po balsamie do ust, w której środek wkładamy niewielki kawałek plastikowej słomki. Na który nawijamy odpowiednią długość nici w wybranym przez nas kolorze, do środka ze słomki wrzucamy igły, całość skręcamy i zamykamy jak zwykłą pomadkę.

Kilka rzeczy, których możesz potrzebować na kempingu

Na kempingu możemy potrzebować wieszaka na papier toaletowy, warto go wcześniej zrobić samemu. Mierzymy długość plastikowej litrowej butelki, dzielimy na równe 3 części i rozcinamy. Do części trzeciej stanowiącej ostatni odcinek butelki wstawiamy pionowo rolkę papieru toaletowego, po czym robimy z boku pionowe cięcie, przez które wysuwamy początek rolki. Całość zakrywamy górną częścią – tą nieco trójkątną z zakrętką. Aby zapewnić sobie zapas wody, do mycia rąk warto o to zadbać w sposób następujący. Nalewamy do plastikowej 5 litrowej butelki z rączką wodę do pełna, wcześniej w niej wypalamy albo wycinamy niewielki otwór. Jeżeli ustawimy butelkę, we wcześniej upatrzonym miejscu woda będzie lecieć przez otwór przez nas stworzony – przestanie, jeśli dokręcimy butelkę. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na sprytne przechowywanie gotówki w trakcie długotrwałej podróży.

Kilka niebanalnych sposobów, czyli dywersyfikujemy posiadaną gotówkę

Sposób pierwszy jest chyba najprostszy z możliwych, wywiercamy w kostce mydła otwór, w który wkładamy zwinięty w niewielki rulonik banknot. Sposób drugi, jeśli jest taka możliwość pod wyściółkę szczotki do włosów, również wkładamy banknot, zwijając w możliwie jak najwęższy i jak najmniejszy rulonik. Sposób trzeci to oprawka po szmince lub pomadce ochronnej. Sposób czwarty to włożenie zwiniętego rulonika do folii, która wcześniej zawierała listek gumy do żucia. Wsunięcie pod ochronę telefonu, też nie jest złe. Możemy także schować gotówkę do podpaski pakowanej pojedynczo lub w zużytą część tubki pasty do zębów, jeśli jest z miękkiego plastiku.

Dodaj komentarz