Wysoki poziom kortyzolu, zwanego hormonem stresu, może powodować problemy ze snem, a nawet przyczynić się do powstania zaburzeń żywieniowych. Dlatego każdy człowiek powinien znaleźć swój własny sposób na radzenie sobie ze zszarganymi nerwami. Takim sposobem może być m.in. joga.

Warsztaty jogi dla początkujących – czy warto?

Joga to rodzaj dyscypliny fizycznej i psychicznej – jest to system kontroli oddechu, prostej medytacji oraz przyjmowania określonych postaw ciała. Nic dziwnego, że taką popularnością cieszą się m.in. warsztaty jogi. W Krakowie zdobyły one szczególną popularność, chociaż podobne tendencje zaczynają być zauważalne na terenie całej Polski.

Jogę można praktykować samemu, w domowym zaciszu, ale jak to bywa w przypadku zdobywania nowych umiejętności, swoją przygodę warto jednak zacząć pod okiem specjalisty. To pozwoli nauczyć się poprawnych wzorców ruchowych w sposób optymalny.

Dlatego, że ćwiczenia jogi w Krakowie organizowane w grupach przynoszą więcej korzyści, zwłaszcza osobom początkującym, w trakcie ich trwania można:

  • wymienić się cennym doświadczeniem – zarówno pod względem własnej sprawności fizycznej, jak i na temat rozwoju osobistego i samodoskonalenia się;
  • dowiedzieć się o nowych pozycjach jogi;
  • motywować się do dalszych działań nawzajem;
  • zdobyć nowe znajomości.

Ponadto w okresie letnim ćwiczenia organizowane są zazwyczaj na świeżym powietrzu, co przyczynia się do zwiększonej produkcji witaminy D w organizmie.

Joga to sposób na pracę z emocjami?

Spokojne ciało to również spokojny umysł. Joga wymusza nauczenie się pranajamy (istnieją warsztaty skupione wyłącznie na tym, m.in. w studiu My Body Balance), czyli metody głębokiego oddychania, które przyczynia się do osiągnięcia stanu relaksu.

To umiejętność szczególnie przydatna dla osób, które mają stresującą pracę i potrzebują sposobu, który pozwoli im się wyciszyć i skoncentrować. Przeżywanie silnych emocji w sposób niekontrolowany ogranicza w rozwoju osobistym.

Dodaj komentarz