Poniżej podajemy kilkanaście prostych sposobów jak skuteczniej i bardziej ekologicznie poradzić sobie w trakcie dbania o urodę.

Włosy makijaż i demakijaż

Gdy spoglądasz rano w lustro i straszą on cię tam twoje splątane włosy przypominające wyglądem kopę siana mamy dla ciebie rozwiązanie tej sytuacji. Jeśli hodujesz w domu aloes uzbrojony albo jakiś inny jego rodzaj odetnij liść, przetnij go wzdłuż na pół, galaretkę, która kryje się w jego wnętrzu, zeskrob do naczynia. Tę półprzezroczystą galaretkę, mieszamy z łyżką oleju kokosowego, mikserem lub ręcznie powinna mieć postać lekkiego kremu, który następnie nakładamy na włosy, zaczynając od ich nasady. Jeśli włosy mamy w całości zwilżone tą naszą pastą, zakładamy czepek i odczekujemy pół godziny. Po czym myjemy włosy i suszymy, powinny być jedwabiste miękkie i błyszczące. Proponujemy tę kurację powtarzać co jakiś czas. Jeśli nasz płyn do demakijażu niefortunnie rozmazał szminkę na ustach, można je wraz z okolicą posmarować kremem, wazeliną, olejem kokosowym – odczekać chwilę i pozostałości wszystkiego delikatnie zatrzeć płatkiem kosmetycznym. Aby, prawidłowo narysować kreskę na górnej powiece uzyskując ten absolutnie rozpoznawalny i magiczny efekt kociego oka, wystarczy przyciąć w trójkąt gąbkę do nanoszenia cieni na powieki. Następnie zanurzyć ją bezpośrednio w eyelinerze, kreska powinna wyjść idealna. Jeśli malujemy usta szminką w płynie, a nasz aplikator już się nieco rozsechł, polecamy wspomóc się z użyciem wsuwki do włosów. Wcześniej należy ją rozgiąć – mniej więcej jakieś 30%, po czym szczyt wsuwki przyłożyć do linii warg. Usta są jakby nieco odcięte, łatwiej jest wówczas operować aplikatorem, wargi zostają wtedy perfekcyjnie pomalowane.

Triki pomocne w utrzymaniu idealnego wyglądu, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach

Aby silny wiatr nie miał szans zwiać nam eleganckiego nakrycia głowy, podpinamy je do włosów dwiema wsuwkami, które zakładamy tak, aby były skrzyżowane. Długa wsuwka przyda nam się również wtedy, gdy napuszy nam się grzywka, wówczas wystarczy rozgrzać długą wsuwkę przez chwilę we wrzątku lub nawet w gorącej wodzie. Gdy wygnie się nieco w łuk, wyciągamy ją, studzimy, otwieramy, aby przeciągnąć nią po całej długości grzywki, która powinna się wyprostować. Aby nadać naszym rzęsom, optycznie większej objętości można oprócz tuszu nałożyć na nie odrobinę pudru – wówczas rzeczywiście wydadzą się gęstsze. Na zakończenie podajemy bardzo prosty sposób na uzyskanie efektu lekkich i swobodnych falujących loków. Przycinamy plastikową butelkę na pół, wkładamy do niej pasmo włosów i trzymając butelkę w ręku, przez chwilę suszymy włosy przez butelkę.

Dodaj komentarz