Regularna i poprawna pielęgnacja włosów to jedyna droga do zapuszczenia bujnych, a także zdrowych, silnych i miękkich włosów, które pozwolą na stworzenie świetnych fryzur. Dotyczy to w szczególności kobiet, które o długie włosy muszą bardzo mocno dbać, jeśli te mają być w dobrym stanie. Oto kosmetyki do włosów, które warto mieć i zasady pielęgnacji, których warto się trzymać. 

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów z użyciem kosmetyków

Zanim przejdziemy do tego, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów, trzeba poznać fundamentalne zasady, których po prostu należy się trzymać, chcąc zapuścić długie i zdrowe włosy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularności. Jest ona znacznie ważniejsza niż to, ile czasu poświęcamy włosom każdego dnia. 

Ważne jest też uważanie na różne zachowania. Jednym z największych wrogów każdych włosów jest tarcie. Może ono powstawać na przykład podczas suszenia włosów ręcznikiem, ale też, gdy śpimy w rozpuszczonych włosach, czy też, gdy wyciąga się włosy spod płaszcza. Niszczy to bowiem łuski chroniące wnętrze włosa. 

Kolejna fundamentalna zasada dotyczy tego, że włosy może i są najważniejsze, lecz nigdy nie będą zadbane, jeśli nie poświęcimy uwagi skórze głowy. Warto stosować peelingi, a także różne wcierki i inne kosmetyki, które jej pomogą. W ten sposób będzie ona zdrowa i będzie w stanie być solidnym fundamentem dla włosów. 

Kolejna ważna zasada dotyczy unikania najcieplejszego nawiewu w suszarce. tak wysoka temperatura jest bowiem w stanie znacząco niszczyć i wysuszać włosy, więc lepiej jest po prostu unikać. Oczywiście w awaryjnych sytuacjach można ją wykorzystać.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja powinna rozpocząć się od umycia włosów. Zanim jednak przejdziemy do ich mycia, warto je dobrze rozczesać, by się nie plątały. Kolejna ważna kwestia dotyczy temperatury wody. Najlepsza dla włosów jest woda letnia. Następnie należy dwukrotnie nałożyć oraz spłukać szampon. W ten sposób wpierw pozbędziemy się zanieczyszczeń, a następnie zadbamy o skórę głowy i włosy. 

Po umyciu pora na inne kosmetyki do włosów. Świetnie sprawdzi się na przykład maseczka na włosy, która doskonale je odżywi oraz wzmocni. Co ważne maski na włosy można bardzo łatwo tworzyć w domowym zaciszu. Wystarczy do tego kupienie dobrych składników i często w ten sposób można osiągnąć znacznie lepsze efekty, niż korzystając z gotowych produktów, a co ważniejsze oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz