Jesteś mężczyzną i marzy Ci się posiadanie pięknej, stylowej i co najważniejsze zadbanej brody? Wbrew pozorom efekt ten nie jest tak trudny do osiągnięcia, jak wielu osobom się wydaje. Poznaj te trzy zasady, dzięki którym będziesz wiedział, jak pielęgnować brodę we właściwy sposób, a będziesz mógł cieszyć się zarostem, który sobie wymarzyłeś.

3 fundamentalne zasady, które mówią jak pielęgnować brodę

Oczywiście zasad, do których warto się stosować przy pielęgnacji brody, jest znacznie więcej. Jedna z takich, która jest dość istotna, lecz nie należy do trzech fundamentów, to dobra edukacja na temat preparatów do pielęgnacji i dowiedzenie się na przykład co daje olejek do brody, czy też czemu ważny jest dobry szampon i jaki powinien być. Pora jednak przejść do trzech najważniejszych zasad. 

Przed poznaniem trzech fundamentalnych zasad trzeba wiedzieć o jeszcze jednym. By uzyskać oczekiwany efekt, trzeba się przede wszystkim do nich konsekwentnie stosować. Pierwsza zasada to regularne mycie brody. Ta czynność powinna być przez nas wykonywana każdego dnia. W ten sposób można pozbyć się z włosów różnych zanieczyszczeń, które się na nich zebrały w trakcie dnia. 

Druga zasada to codzienna pielęgnacja. Mowa tu o stosowaniu kosmetyków, takich jak olejek do brody oraz innych, które mogą pomóc w jej wzroście, czy też zagęszczeniu. Pielęgnacja polega jednak również na jej regularnym rozczesywaniu z pomocą specjalnej szczotki przeznaczonej do brody. Regularne mycie wraz z pielęgnacją pozwoli na pełne oczyszczenie włosów, a także pozbycie się martwego naskórka, który zbiera się u ich nasady.  

Ostatnia zasada może być dziwna na pierwszy rzut oka. Jest nią bowiem regularne podcinanie, a my przecież chcemy brodę zapuścić. Jeśli jednak broda nie będzie umiejętnie podcinana, to przede wszystkim będzie wolniej rosnąć, a do tego może zacząć mieć nierówny i nieestetyczny kształt. 

Jak wdrożyć 3 najważniejsze zasady pielęgnacji brody

Skoro wiesz już jak pielęgnować brodę pora wdrożyć powyższe zasady w życie. Aby to zrobić, trzeba przede wszystkim kupić wszystkie potrzebne przedmioty. Absolutnie kluczowe są takie rzeczy jak olejek do brody, szczotka do brody z naturalnego włosia, szampon do brody, a do tego można pomyśleć nad zakupem specjalnego wosku, który pomoże w jej stylizacji. Gdy już mamy wszystko, trzeba się czasem wręcz zmuszać do codziennej pielęgnacji, czyli mycia oraz szczotkowania. Po pewnym czasie nie będziemy w stanie wyobrazić sobie dnia, w którym wieczorem nie umyjemy oraz nie wyszczotkujemy naszej brody.

Dodaj komentarz