W poniższym mini poradniku o tym jak wykorzystać domowe resztki i pozostałości bądź, jak wykonać coś nowego ze standardowych produktów.

Domowy kosmetyk, czyli mydło lawendowe

Kostkę białego mydła rozgrzewamy przez chwilę w mikrofalówce, wyciągamy wtedy, kiedy się nieco nadtopi. Wówczas rozkruszamy na dość sypki proszek, dorzucamy do tego suszone płatki lawendy oraz wodę tak, żeby stworzyć masę, którą można nakładać do silikonowych foremek np. do pieczenia ciastek. Wkładamy do lodówki i czekamy, aż masa zastygnie. Opcjonalnie możemy wcześniej dodać również barwnik, aby wzmocnić kolor.

Wsparcie ostatniej szansy

Jeśli mamy już niewiele lakieru do paznokci w buteleczce możemy wlać jedną lub dwie krople zmywacza, który rozpuści zaschnięty lakier. Gdy wyschła nam końcówka eyelinera spróbujmy ją odwrócić, gdyż z drugiej strony powinna być wilgotna. Jeśli obrączka bądź inna złota biżuteria zostawia na naszym palcu ciemny ślad, spróbujmy pomalować jej brzeg bezbarwnym lakierem do paznokci.

Nietypowe zastosowania w natarciu, czyli niekonwencjonalne środki do czyszczenia

Z pewnością za taki można uznać sposób oczyszczenia patelni z zaschniętego tłuszczu. Przecieramy ją bowiem połówką pomarańczy. Jeśli na blat kuchenki wykipi nam tłuszcz lub karmel, zabrudzone miejsca spryskujemy obficie pianką do golenia, którą pozostawiamy na 15 minut, całość usuwamy blatem papierowego ręcznika. Jeśli chcemy odetkać zatkany zlew, wystarczy wrzucić dwie aspiryny i czubatą łyżkę sody oczyszczonej. Aby usunąć włosy z odpływu umywalki, wytnijmy z jakiejkolwiek puszki wąski 2 cm pasek i spróbujmy wsunąć go do odpływu i je wyciągnąć. Aby nie przylepiały nam się włosy i śmieci do szczotki do podłogi nad jej brzegiem warto nalepić taśmę dwustronnie klejącą. Jeśli sprzątniemy już pokój, wystarczy ją tylko oderwać i wyrzucić. Gdy zdarzy nam się stłuc szklankę, gdy rozbije się na przysłowiowe 1000 kawałków najmniejsze drabinki, takie, których szczotka już nie zgarnie, możemy zebrać z podłogi lub wykładziny dużym kawałkiem plasteliny, do którego malutkie opiłki szkła się po prostu przylepiają. Silnie zabrudzone gąbki do makijażu z powodzeniem możemy wyprać, jeśli włożymy je woreczek i w ten sposób umieścimy w pralce – w taki sam sposób można prać również delikatne pończochy. Jeśli mamy na tenisówkach plamy z błota można je łatwo usunąć, czyszcząc płatkiem kosmetycznym nasączonym preparatem micelarnym. Brudu z wnętrza kuchenki mikrofalowej pozbędziemy się, wrzucając skórki z dwu mandarynek i podgrzewając je w niej przez 3 minuty.

Dodaj komentarz