Na początek warto sobie postawić kilka niezbędnych pytań. Czy typ mojej sylwetki ma znaczenie? Czy ma znaczenie fakt, iż jestem osobą szczuplejsza, tęższą, wyższą lub niższą? Dotychczas preferowany przeze mnie styl ubierania, czy ma znaczenie również? Co i jak ze sobą łączyć.

Małe uściślenie na początek nie zaszkodzi

W tym mini poradniku mianem biżuterii określamy wszelkie rzeczy, które są ozdobą, mogą to więc być równie dobrze obok kolczyków i bransoletek na przykład okulary zegarek czy turban, albo dające efekt biżuteryjny dżety czy perełki naszyte na ubranie. Typy sylwetek możemy z grubsza podzielić na: typy proporcjonalne, czyli serwetki typu X, S, E, H oraz I. wówczas założenie bransoletki na rękę lub stopę, nie zaburzy nam wizerunku danej osoby. Inaczej rzecz ma się z innymi typami sylwetek takimi jak Y i T, tutaj biżuteria stanowi element odciągnięcia uwagi od dysproporcji figury.

Co warto wiedzieć, czyli o typie sylwetki oraz wzroście słów kilka

Dwa wyżej wspomniane typy będą korzystnie wyglądać, jeśli założą intrygującą bransoletkę, pierścionek lub przyciągną uwagę ozdobnym i niebanalnym paskiem. Sylwetka typu A czyli trójkątna robi dokładnie odwrotnie. Rozbudowujemy wizualnie górną połowę swego ciała, zakładając kolczyki, broszki czy wisiorek. Wszystko jest też kwestią umiaru, należy dobrać biżuterię, tak że nawet jeśli jako typ A lubimy ozdobne paski, to znajdźmy taki który nie będzie pierwszym elementem przyciągającym wzrok do naszej sylwetki. Typ sylwetki O najczęściej określany jako jabłko nie będzie dobrze czuł się, gdy założy długie wisiory bądź ubranie z naszytymi kryształkami, gdzie rękaw kończy się w okolicy łokcia. Następny ważny aspekt to wzrost i tutaj zarówno sylwetki typu E, oraz wszelkie niższe panie niż 1,70 (gdyż powyżej tego wzrostu zaczyna się już typ sylwetki I), mogą śmiało rozbudowywać sobie biżuterią górę tak, aby to właśnie na górną część ciała była zwrócona uwaga innych osób. Analogicznie panie o wspomnianej sylwetce typu i mogą śmiało latem założyć bransoletkę na kostkę.

Ciąg dalszy, czyli kolejne aspekty

Biżuterię warto dopasować do rozmiaru ciała zazwyczaj wysoka i też większa sylwetka nie do końca wygląda dobrze, jeśli jej ozdobą będzie niewielki zegarek. Podobnie będzie w przypadku pasków i torebek. Pamiętać też warto, aby dostosowywać styl zakładanej biżuterii do swojego stylu ubierania się. Niektóre style ubierania się jak gdyby z natury ograniczają ilość współgrającej biżuterii. Możemy do nich zaliczyć zarówno styl biznesowy jak i francuski, podobnie jest przy stylach casualowym i sportowym. Na drugim biegunie możemy umiejscowić styl Boho. Jak również militarny czy rockowy lub grunge. W nich to właśnie biżuteria lub elementy biżuteryjne definiują styl.

Dodaj komentarz