Ten piękny typ spódnicy, to wymagający element naszej garderoby, bowiem nie na wszystkich sylwetkach będzie się prezentować tak samo dobrze. Oto kilka porad, jakie warunki trzeba spełnić, aby tak się właśnie stało.

Rozmaitość konstrukcyjna, czyli poznajmy rozkloszowaną spódnicę

Nasza bohaterka, może być zarówno uszyta z cięższego lub lżejszego materiału, być mniej lub bardziej rozkloszowana, plisowana (solejka), może też posiadać kontrafałdy, lub podszewkę. Niezależnie od modelu warto pamiętać, iż, ten typ spódnicy uwypukla talię, dzięki rozkloszowaniu poszerza dolne partie sylwetki oraz nieco ją skraca. Za osobę, która wypromowała naszą bohaterkę, uznaje się Christiana Diora, gdyż stanowiła ona część jego pierwszej słynnej kolekcji o nazwie New Look. Jest to też klasyczna spódnica o linii A.

Jak wykreować talię, czyli podajemy kilka sposobów

Jakie więc typy sylwetki będą prezentować się w niej najlepiej? Przede wszystkim jest to idealny model spódnicy dla sylwetki typu gruszka. Czyli takiej, która ma wyraźnie zaznaczoną talię. Panie o innych sylwetkach, które aż tak wyraźnie zaznaczonej talii nie mają, mogą próbować ostrożniejszej stylizacji z tym typem spódnicy. Panie o gruszkowym typie sylwetki mają ułatwione zadanie. Gdyż niezależnie od tego czy założą bluzkę, koszulę, dopasowany sweter, bądź nawet górę na ramiączkach, w zależności od stylizacji powinny czuć się w takim zestawie dobrze. Dla innych sylwetek do pasujących stylizacji i stworzenia wrażenia talii, na pewno przyda się kurtka ramoneska, która mam takie wrażenie stworzy. Podobnie jak luźny sweter typu oversize łagodnie udrapowany w okolicach bioder. Można też założyć górę z otwartymi ramionami, jak również elegancką biznesową koszulę. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie również posiadanie sukienki z rozkloszowanym dołem. Pozostaje jeszcze kwestia tak ważnego dodatku jak buty. Nie polecamy noszenia botków przy rozkloszowanej spódnicy osobom niższego wzrostu. Wyższym paniom przy takim układzie botki nie zaszkodzą. Podobnie jest z czółenkami, sandałami płaskimi lub na obcasie, albo nawet butami sportowymi. Korzystnie przy dobrym doborze typu spódnicy mogą wyglądać w naszej bohaterce również panie o sylwetce typu jabłko. Ważne jest dobranie modelu o prostym kroju bez kontrafałd. Ten model kończy się tuż za kolanem. Sylwetkom typu cegła, czyli bez wyraźnie zaznaczonej talii, taka rozkloszowana spódnica doda kobiecości i pozostawi wrażenie zwiewności.

Dodaj komentarz