Jeśli zaczynasz swoją karierę w e-sporcie warto przeczytać tych kilka poniższych refleksji, ponieważ tak jak we wszystkich innych dyscyplinach sportu dbanie o właściwą i wysoką kondycję fizyczną i dobre zdrowie jest niezmiernie ważne.

Podobieństwa i różnice

Podobnie jak w wielu innych dyscyplinach „zwykłych” oraz w ogóle w życiu ważne jest, aby prawidłowo rozdzielać sobie czas na pracę, odpoczynek i aktywność fizyczną. Popadnięcie w wyłącznie siedzący tryb życia, nie jest wskazane i nie prowadzi do sukcesu. Zdrowe odżywianie to również klucz do zwycięstwa. Mając to na uwadze, nie należy się dziwić, iż dużą popularnością wśród sportowców cieszy się bieganie bądź regularne uczęszczanie na siłownię. Zwłaszcza wielbiciele fast foodów warto, aby pamiętali o istotności zbilansowanej diety, gdyż z pewnością poprawia ona koncentrację i samopoczucie, co jest niezwykle istotne przy długotrwałych treningach.

O tym co przyda się z pewnością

Pierwszy i najważniejszy element to bezwzględnie wygodny fotel umożliwiający nam kilkunastogodzinne siedzenie. Można tu wybierać między specjalistycznymi fotelami gamingowymi lub też wysokiej jakości fotelami biurowymi. Warto też zadbać o dobry monitor i prawidłowe oświetlenie pokoju. Dbajmy też o stałe nawilżanie oczu. Pamiętajmy też o prawidłowym ułożeniu rąk – zgiętych w łokciach pod kątem około 90 stopni, wyprostowanych rękach i nadgarstkach. Te ostatnie są u sportowców najbardziej wrażliwym elementem, warto więc poświęcić im szczególną troskę. Wbrew pozorom także oni narażeni są na kontuzje, z których najpoważniejszą jest oczywiście zespół cieśni nadgarstka. Przy najlżejszych symptomach jego pojawienia się warto reagować od razu. Warto nadgarstki regularnie gimnastykować, zasięgać konsultacji lekarskich bądź grać z frotkami. Kolejną istotną rzeczą jest pamiętanie o tym, aby się nawadniać, więc warto mieć przy sobie jakiś płyn, a także robić przerwy, które są absolutnie niezbędne do zachowania dobrej kondycji. Wpływają one także dodatnio na motywację nastawienie do dalszego treningu. Poprawia to także koncentrację. E-sport podobnie jak sporty tradycyjne z pewnością będzie zmierzał w kierunku z jednej strony komercjalizacji, z drugiej zaś specjalizacji. Co widać już, chociażby, jeśli spojrzymy na zawodników z Korei. Ci, którzy mają takie możliwości, szkolą się w specjalnych ośrodkach nazywanych prohouse. Jeśli dysponuje się mniejszym budżetem wówczas mowa o mieszkaniu przerobionym w ten sposób, aby w jednym pokoju można było pomieścić kilka do kilkunastu komputerów. Bogatsze organizacje zrzeszające sportowców rzecz jasna inwestują w osobistych trenerów, dietetyków lub psychologów.

Dodaj komentarz