Istnieje wiele powodów, dla których warto regularnie odwiedzać dentystę – zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Szczególnym przypadkiem jest jednak utrata uzębienia. Wtedy wizyta jest konieczna, ponieważ ubytki mogą prowadzić do groźnych dla zdrowia schorzeń. Kiedy udać się do protetyka i jakie usługi oferuje?

Gabinet stomatologiczny – który wybrać?

Który gabinet stomatologiczny w Kole należy wybrać, aby być zadowolonym z wizyty? Najlepiej udać się do placówek, które mogą poszczycić się dobrymi opiniami w internecie.

Następnym elementem sprawiającym, że dany gabinet jest godny wyboru, jest zakres usług, który oferuje. To istotne z powodu wygody i możliwości zachowania ciągłości leczenia. Jeżeli w uzębieniu pojawią się np. nowe ubytki, którymi należy się zająć, nie będzie potrzeby szukać innej placówki stomatologicznej.

Protetyk – kim jest i czym się zajmuje?

Stomatolog protetyk to lekarz, który zajmuje się leczeniem i diagnozą wad zgryzu. Udać się do niego należy w przypadkach, w których nastąpiła utrata zęba, zarówno w sposób naturalny, jak i wskutek ciężkiego urazu. Zadaniem tego dentysty jest uzupełnienie braków zębowych i odbudowa tkanek zębowych.

Protetyk w gabinecie stomatologicznym w Kole wykonuje w ramach swoich usług m.in.:

  • korony;
  • mostki;
  • licówki;
  • protezy;
  • szyno-protezy;
  • wkłady koronowo-korzeniowe.

Uzupełnienia rozdzielamy na stałe oraz ruchome. Ingerencja w nie jest możliwa przez klienta tylko w przypadku drugim.

Wybielanie zębów, a proteza – czy można?

Protetyk w Kole dopasowuje protezy pod naturalny kolor zębów. To oznacza, że jeżeli pacjent zdecyduje się na wybielenie swoich zębów, proteza zachowa swój pierwotny wygląd i będzie odstawać estetyką od reszty. Dlatego warto przed zabiegiem udać się do swojego dentysty.

Gabinet stomatologiczny, w którym pracuje protetyk, warto odwiedzić, gdy ma się ubytki w zębach. Specjalista ten wykona ich uzupełnienie za pomocą różnych metod, a także zadba o warstwę wizualną uzębienia.

Dodaj komentarz