Czym jest rozejście mięśnia prostego i jak można sobie z nim poradzić? Rozstęp pojawia się w obrębie kresy białej i dotyczy obu mięśni prostych brzucha. Często pojawia się już w okresie ciąży bądź po porodzie. Co ciekawe, nie jest to przypadłość dotycząca wyłącznie kobiet. Rozstęp mięśni prostych brzucha bywa czasem bagatelizowany. Lekarze proponują operacje chirurgiczne, które korzystnie wpływają na estetykę, jednak nie są w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że rzadko rozwiązują przyczynę problemu. Po operacji musimy liczyć się z blizną, która będzie negatywnie wpływać na organizm. Z kolei bagatelizowanie problemu rozstępu może grozić nietrzymaniem moczu i kału, a także wypadaniem macicy. Aby pomóc sobie w najlepszy dla zdrowia sposób, dobrym rozwiązaniem są przede wszystkim odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Kurs dotyczący rozejścia mięśni prostych brzucha

Właściwie dobrana do indywidualnych potrzeb aktywność fizyczna zawsze działa na plus. Trening jest zalecany nawet w ciąży (oczywiście z wykluczeniem kobiet zmagających się z ciążą zagrożoną, a wszystko za zgodą lekarza prowadzącego), a także po porodzie. Nie inaczej jest w przypadku, kiedy kobietę dotknie rozejście mięśni brzucha. Kurs z wykwalifikowaną i doświadczoną trenerką personalną będzie stanowił doskonałe wsparcie dla każdej kobiety, która pragnie zarówno wrócić do formy sprzed ciąży, jak i zadbać o swoje zdrowie.

Profesjonalna fizjoterapia pod czujnym okiem eksperta dopasowana do konkretnych potrzeb

Spersonalizowana opieka trenera, ćwiczenia dostosowane do konkretnych potrzeb i dające szybkie efekty – profesjonalna fizjoterapia na pewno pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. https://www.femiplace.com.pl/oferta/szkolenia-dla-specjalistow to miejsce stworzone z myślą o kobietach. Odpowiadające na ich potrzeby, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom. To właśnie tutaj ciężarne, jak również panie po porodzie mogą liczyć na dużą dawkę rzetelnej wiedzy przekazywanej w przystępny sposób. Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna, jednak najważniejsza jest praktyka. Fizjoterapia zawsze powinna odbywać się pod kątem osoby odpowiednio wykwalifikowanej, nigdy na własną rękę. Zarówo w przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha, jak i jeszcze w ciąży, w celach zapobiegawczych, warto wybrać się na kurs. Oferta tego miejsca dotyczy nie tylko kursu dotyczącego rozstępu mięśni, ale także innych aktywności, które na pewno okażą się pomocne kobietom w planującym ciążę, będącym w ciąży, po porodzie, a nawet w okresie menopauzy.

Dodaj komentarz