Świece obecnie nie są dekoracją, która zarezerwowana jest tylko i wyłącznie na stoły weselne i okolicznościowe. Coraz częściej bowiem decydujemy się na przyozdobienie nimi własnego salonu czy sypialni. Nie da się ukryć, że świece to niezwykle wyjątkowy dodatek. Dzięki swojej formie i kolorystyce, sprawdzają się na dosłownie każdą okazję. Co więcej, bez problemu można zdecydować się na modele zapachowe i cieszyć się nie tylko ciepłym płomieniem, ale także ulubionym aromatem. Świece ozdobne na stałe zagościły już w naszych wnętrzach. Jednak na co zwrócić uwagę przy wyborze tej dekoracji?

Jaki design świec ozdobnych będzie odpowiedni?

Pod względem designu świec ozdobnych, nie ogranicza nas praktycznie nic. W sklepach z dekoracjami wnętrz i stołów możemy znaleźć różnorodne modele. Niektóre zostały ozdobione fantazyjnymi żłobieniami, a inne zaś brokatem czy cyrkoniami. Jednak choć mamy nieograniczone możliwości wyboru, to warto pamiętać, że świece ozdobne muszą idealnie dopasować się do stylistyki, jaka dominuje w naszym wnętrzu. Nie powinniśmy sięgać po przypadkowe egzemplarze. Jeśli zależy nam na wykreowaniu przy pomocy świec ozdobnych przytulnej i ciepłej atmosfery, ich design musi współgrać z estetyką wnętrza.

Świece ozdobne w słoiku – czy to dobry pomysł?

Świece ozdobne w słoiku to coraz popularniejszy produkt dekoracyjny. Wynika to nie z formy i kształtu samej świecy, ale z uroczego i designerskiego wyglądu samego słoika. Takie słoiczki ze świecami ozdobnymi są świetnym pomysłem na wprowadzenie wyjątkowej atmosfery, w dosłownie każdym wnętrzu. Swoim wyglądem nie nawiązują do konkretnej stylistyki, choć oczywiście od tej reguły zdarzają się pewne wyjątki. Jednak słoiczki z transparentnego szkła, które pięknie podbijają kolor świec ozdobnych, to niezwykle nowoczesny i klasyczny zarazem dodatek do wnętrz. Wobec tego czy warto na nie postawić, czy może jednak zdecydować się na tradycyjne świece ozdobne bez słoika? Otóż wybór musimy podjąć samodzielne.

Świece ozdobne z olejkami estetycznymi

Świece ozdobne nie muszą być tylko i wyłącznie dekoracją. Bardzo często zdecydujemy się je zapalić, więc dobrze by było, gdyby roztoczyły one w naszym wnętrzu przyjemną woń. Świece ozdobne zapachowe zwykle produkowane są z wosku sojowego z dodatkiem olejków eterycznych. Wówczas nie wydzielają one toksyn i dymu w procesie spalania, a my możemy poczuć czysty zapach. Takie rozwiązanie daje podwójne korzyści, więc warto się na nie zdecydować. Świece ozdobne z zapachem umilą nam nie jeden wieczór.

Dodaj komentarz