Wiele osób wychodzi z założenia, że wypadki, śmierć i inne czarne scenariusze dzieją się daleko od nich, dzięki czemu nie muszą zachowywać odpowiedniej ostrożności. Niestety jest to spory błąd. O ile nie życzymy nikomu źle, warto powiedzieć wprost, że coś złego może się przydarzyć właściwie każdemu. Z tego powodu nie można zapominać o środkach zapobiegawczych, takich jak polisa na życie. Zobacz, dlaczego lepiej o niej pamiętać!

Polisa na życie – zabezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale nie tylko

Polisa na życie to jeden z najczęściej wybieranych wariant, jeśli chodzi o cały rynek produktów ubezpieczeniowych. Nie powinno w żadnym wypadku nas to dziwić – to bardzo uniwersalne ubezpieczenie, z którego możemy zaczerpnąć korzyści w wielu przypadkach.

Podstawową funkcją polisy na życie jest zabezpieczenie finansowe bliskich i krewnych osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci. W takiej sytuacji rodzinie będzie się należało właściwe odszkodowanie, którego wysokość będzie uzależniona od konkretnej umowy. Nie możemy jednak zapominać, że funkcjonalność tego produktu ubezpieczeniowego jest dużo większa i może nam pomóc także w innych okolicznościach.

Kiedy warto mieć polisę na życie?

W jakich sytuacjach polisa na życie może się okazać nieoceniona? Przykładem może być tutaj konieczność hospitalizacji po wypadku. Niestety zdarzają się również takie sytuacje, że może nie udać nam się wyjść z niebezpiecznego zdarzenia zupełnie bez szwanku i będzie potrzebna nam odpowiednia opieka lekarska. Musimy mieć świadomość, że będzie to kosztowne, gdyż nawet jeśli skorzystamy z usług publicznej służby zdrowia, nie będziemy mieli dostępu do stałego źródła dochodu. W tym przypadku polisa na życie może przyjąć formę specjalnej renty wypłacanej cyklicznie do momentu ukończenia naszego leczenia.

Innym przypadkiem, kiedy polisa na życie może być bardzo potrzebna jest utrata pracy. Wiele produktów ubezpieczeniowych daje nam możliwość zabezpieczenia się także przed takim scenariuszem, natomiast pieniądze, które otrzymamy z ubezpieczenia mogą się okazać nieocenione podczas szukania nowego źródła dochodów. Sytuacji, w których ubezpieczenie na życie może być przydatne z całą pewnością jest więcej, jednak sporo zależy tutaj od konkretnej polisy.

Polisa na życie – dlaczego nie warto o niej zapominać?

Istnieje stare porzekadło, że osoba przezorna jest zawsze ubezpieczona i trudno się z nim nie zgodzić. Wielu z nas nie kupuje żadnej polisy, która mogłaby zabezpieczyć ich zdrowie i życie, ponieważ wychodzą oni z założenia, że wszystkie nieprzyjemne scenariusze ją ominą. Tak jak zdążyliśmy już wspomnieć to duży błąd, gdyż wypadek, czy utrata pracy to coś, co może dotknąć właściwie każdą i każdego z nas.

Z tego powodu dobra polisa na życie to coś, czego absolutnie nie powinno się lekceważyć. Jej posiadanie może uchronić nie tylko nas, ale także naszą rodzinę. Dotyczy to szczególnie polis wzbogaconych o dodatkową opcję oszczędnościową, dzięki której ubezpieczenie może stać się nie tylko naszym zabezpieczeniem, ale także wygodnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy.

Dodaj komentarz