Moda damska jesień-zima 2022 to prawdziwy kalejdoskop trendów. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki niesłabnącej na popularności klasyki, jak i te, które kochają nieszablonowe podejście do tematu stylizacji. Do łask powraca kratka i to w wielkim stylu, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się także zwierzęce printy czy też bardzo widoczne dekory. Sprawdźmy, na co jeszcze postawili projektanci w nadchodzących miesiącach.

Trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022 – jakie kolory będą na topie?

Wśród kolorów, które będą wiodły prym w nadchodzących jesienno-zimowych miesiącach bardzo ważne miejsce zajmuje czerwień i to w tym najbardziej żywym wydaniu. Jej zadaniem jest przyciąganie spojrzeń i nie danie przejścia obok siebie obojętnie. Może z powodzeniem pojawić się w wersji total look, jak również zestawiona w duecie z klasyką gatunku, ale także nieco bardziej odważnymi tonacjami. To, na którą wersję się zdecydujemy zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Klasyka gatunku w wydaniu bieli sprawdzi się także znakomicie. Ten sezon dowodzi, że jest ona na tyle mocno osadzona w trendach, że nic nie jest w stanie jej zagrozić. Modne są więc zarówno białe płaszcze i kurtki, jak również wszelkiej maści swetry, dodatki oraz akcesoria.

Projektanci bardzo mocno lansują także barwę karmelową – beż, który jest ciepły i przywodzi na myśl przytulność oraz złote dekory. Tu także mamy pełną swobodę – może pojawić się w wersji solo, ale równie dobrze radzi sobie w duetach.

Moda damska jesień i zima 2022 – jakie dekory i wzory rządzą?

Wśród modnych wzorów bardzo ważne miejsce zajmuje kratka. Udowadnia ona to, że moda lubi zataczać koło. Jeszcze nie tak dawno mówiono o kratce, że już poszła dawno w niepamięć i nic nie wskazywało na to, że będzie przeżywać renesans popularności. A jednak. Pojawia się niemalże w każdym elemencie garderoby. Świetnie sobie radzi zarówno w wersji singielskiej, jak i zestawiona w duety.

Do łask wracają także dekory zwierzęce – w każdym wydaniu. Nie bójmy się więc cętek, łatek czy też innego rodzaju motywów. Każdy z nich pokochali projektanci oraz amatorzy nieszablonowego podejścia do tematu mody. Nic nie wskazuje także na to, aby cokolwiek w tym sezonie mogło zagrozić geometrycznym dekorom. Mało tego – wiele wskazuje na to, że utrzymają one mocną pozycję jeszcze wiosną i latem 2023. Co będzie, jednak czas pokaże. Póki co, szykują nam się ciekawe miesiące.

Dodaj komentarz