Wybór odpowiedniego kremu do twarzy jest niezwykle istotny z punktu widzenie prawidłowej pielęgnacji skóry. Kosmetyk ten jest naszym towarzyszem zarówno rano, jak i wieczorem, a jego celem jest poprawa jej kondycji. Trzeba dopasować go zarówno do rodzaju skóry, ale także trybu życia, makijażu oraz co wydaje się być najbardziej istotną kwestią – wieku. Dlaczego jest to takie ważne? Czym się różnią od siebie kremy dla poszczególnych grup wiekowych? Podpowiadamy.

Jak wybrać krem do twarzy – klasyfikacja pod względem wieku

Kremy do twarzy z oznaczeniem 20+ dedykowany jest młodej skórze, jednak po przekroczeniu tej granicy wiekowej coraz bardziej pozbawiana jest kolagenu. Tym samym procesy jej odnowy ulegają spowolnieniu. Kremy dedykowane tej grupie wiekowej zawierają więc m.in. składniki nawilżające oraz witaminy C oraz E. Kremy dedykowane cerze 30+ z kolei powodują, że skóra staje się bardziej elastyczna. Nie bez znaczenia jest także działanie nawilżające, ponieważ właśnie przesuszenie pojawia się bardzo często. Kobiety w wieku 40+ muszą być przygotowane na to, że skóra zaczyna tracić jędrność, zmarszczki stają się na niej coraz bardziej widoczne, a także kształt twarzy nieco się zmienia. W związku z tym do kremów dodawane są m.in. witamina A oraz retinol, które działają na rzecz odbudowy włókien. Kobiety 50+ często narzekają na kłopoty ze skórą związane z jej szorstkością oraz suchością, jak również widocznymi zmarszczkami. Kremy wyposaża się więc w olejki i kolagen. Z kolei kremy z grupy 60+ zawierają w większości składniki mające właściwości liftingujące. Warto szukać w nich koenzym Q10 oraz retinolu.

Zobacz także: http://www.informatorprasowy.pl/trendy-w-makijazu-lato-2020/

Kremy do twarzy – jakość ma znaczenie

Kupując krem do twarzy trzeba wziąć pod uwagę wymienione czynniki i dokładnie dopasować je do kondycji naszej skóry. Jeśli nadal nie do końca wiemy jak to zrobić, nie jesteśmy pewni, albo po prostu szukamy dobrych drogerii, warto wybrać się do galerii handlowej w której znajdziemy zarówno doradztwo, jak i dobrej klasy kosmetyki. Jedną z nich jest największa galeria handlowa w Warszawie Złote Tarasy. Zlokalizowana jest w samym sercu stolicy, więc nie ma żadnych kłopotów z dotarciem do niej zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak i samochodem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że owa galeria handlowa wyposażona została w całodobowy parking, więc nie należy obawiać się w żaden sposób o to, że nie będziemy mieli możliwości zaparkowania auta, mimo że jest to ścisłe centrum jednej z europejskich stolic.

1 thought on “Krem do twarzy – jak odpowiednio dobrać go do wieku?

Dodaj komentarz