Poniżej kilka porad jak wyglądać stylowo w tych wymienionych powyżej spodniach. Z lekkim naciskiem, na to, iż nie polecamy spolszczonej nazwy kuloty. To spodnie, które niegdyś wywoływały ogromnie wiele kontrowersji, a ich historia sięga XVI wieku. Wtedy to ponoć brytyjski model spodni dworskich, których długość sięgała za kolano i które tam były nazywane bryczesami, we Francji zostały przemianowane na culottes właśnie.

Intrygujące dworskie początki

Największy rozkwit mody na noszenie tych spodni – wówczas oczywiście jeszcze przez mężczyzn miał miejsce w wieku XVIII, kiedy to nosiła je arystokracja. Zwłaszcza w czasach rewolucji francuskiej były w wyraźnym znakiem różnic społecznych, gdyż rewolucjoniści byli również określani zwrotem sans culotte, bo nosili zwyczajne, proste, długie spodnie.

Są z nami od stu lat, czyli jak jest dziś

Przyjmuje się, iż do damskiej szafy nasi bohaterowie trafili około 100 lat temu. Aktualnie po ich rozkwicie w latach 70 znowu zaczynają być modne. Ich nogawki kończą się 20 lub 15 cm przed kostką.

Poznajmy się, czyli z czym je łączyć i komu pasują

Zacznijmy od tego, iż czasem można je pomylić ze spodniami typu palazzo. Czyli posiadającymi równej szerokości, na całej długości nogawkę, która jest najprawdopodobniej najdłuższa ze wszystkich typów spodni, gdyż zakrywa całe stopy łącznie z butami.

Ponieważ culottes mają wysoki stan, zdecydowanie ładnie wyglądały będą na paniach o pięknie zaznaczonej talii. Również wtedy, gdy nie jesteśmy zadowolone ze swoich bioder culottes, bardzo ładnie je zatuszują. Bardzo ważne jest dobranie właściwego rozmiaru, gdyż wybranie modelu, w którym jesteśmy zbyt opięte, nie będzie sprzyjać naszemu wizerunkowi. Pamiętajmy też, że zależnie od modelu mają one różną szerokość nogawek. To zaś sprzyja ich doborowi w zależności od typu naszej sylwetki. Standardowo bowiem kończą się gdzieś w połowie łydki. Dla niższych pań lepsze będą te nieco krótsze. Zaś te z dłuższymi odpowiednie będą dla wyższych pań. Miejmy jednakże na uwadze, iż kolejnym elementem dzięki, którym kształt naszej sylwetki w culottes się zmieni, będą buty. Jeśli wysokie obcasy założy niższa osoba, wówczas może mieć nawet dłuższą niż normalnie nogawkę tych spodni. Panie raczej wyższe, o dobrze zaznaczonej talii mogą nosić dopasowane bluzki lub golfy, zaś panie o innych typach sylwetki zakładają luźny sweter, na to marynarkę, kardigan lub ramoneskę. Możemy także nosić do nich, zarówno płaskie buty jak i buty na obcasie.

A także zimą kozaki bądź muszkieterki.

Dodaj komentarz