Jeśli chcesz skutecznie wysmuklić ciało, ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu koniecznie poznaj endermologię. To zabieg, który doskonale modeluje ciało i cieszy się niezwykłą popularnością wśród pań, szczególnie przed okresem wakacyjnych urlopów! Dlaczego? Endermologia to procedura, która sprawi, że bez skrępowania pokażesz się na każdej plaży w bikini! Poznaj zalety endermologii i zapisz się na zabieg!

Na co endermologia?

Czy jesteś gotowa na nadejście sezonu bikini? To właśnie przed okresem letnim gabinety medycyny estetycznej pękają w szwach, gdy panie zaczynają myśleć o tym, jak będą prezentowały się w kostiumie kąpielowym lub szortach na wakacyjnych urlopach. Endermologia to doskonała metoda pozwalająca wyszczuplić ciało i wspomagająca proces odchudzania. Sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a cellulit ulega wygładzeniu. To także świetna metoda na obrzęki, gdyż pozwala usunąć z ciała niepotrzebnie nagromadzoną wodę. Panie często chętnie stosują endermologię na okolicę brzucha, boczków, pośladków i ud, na ramiona, a nawet łydki. Zabieg ten daje również doskonały efekt odprężenia, dzięki niemu nogi stają się „lekkie”, znika uczucie ciężkości.

Jak często stosować endermologię?

Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii zabiegów. To ile będzie potrzebnych sesji w gabinecie, zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stopnia skomplikowania problemu (ilości tkanki tłuszczowej lub cellulitu). Ilość potrzebnych zabiegów ustala się zatem na konsultacji. Najczęściej proponuje się serię od 5 do 15 zabiegów w odstępach około 2-3 dni. Oznacza to, że na zabiegi należy zgłaszać się kilka razy w tygodniu, ale bez wątpienia późniejsze efekty są tego warte! Ważne jest zatem, aby zachować regularność zabiegów i wykonać całą serię. Procedura trwa ok. 40 minut w zależności od wybranych partii. Przy wykonywaniu endermologii kosmetolog zaleci również picie dużej ilości wody.

Na czym polega endermologia?

Jest to intensywny masaż wykonywany za pomocą mechanicznych rolek, które zasysają skórę. Głowica poprzez masaż podciśnieniowy działa na tkankę łączną, stymuluje ją. Podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia metabolizmu, stymulacji odnowy biologicznej skóry, pobudzenia kolagenu i eliminacji toksyn. Głowica urządzenia wyposażona jest w rolki, które poruszają się w różnych kierunkach i wraz z podciśnieniem działają na fałd skóry. Podczas zabiegu endermologii pacjent musi założyć specjalne obcisłe ubranko zabiegowe. Sam zabieg nie jest bolesny. Kosmetolog ustawia podczas wizyty odpowiednią moc ssania (w zależności od danego przypadku i obszaru zabiegowego, może ją zwiększać lub zmniejszać). Procedura może dawać też uczucie odprężenia i relaksacji. Po pewnym czasie mogą pojawić się na skórze drobne siniaczki, ale nie muszą.

Efekty endermologii

Jest to zabieg, który daje szereg pozytywnych efektów w celu wyszczuplenia ciała. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, następuje zmniejszenie cellulitu. Oprócz tego zabieg ten można także stosować na twarz w celu wygładzenia drobnych zmarszczek.

Dodaj komentarz