Stylizacje okolicznościowe należy zawsze dobrać odpowiednio do wydarzenia, pory roku czy roli, jaka przypada nam wówczas w udziale. Strój na przyjęcia komunijne musi być także dostosowany do miejsca, w którym odbywa się ceremonia. Należy więc pamiętać, że w kościele unika się odkrytych ramion, dużych dekoltów czy kusych spódniczek. O czym jeszcze warto pamiętać? Po jakie ubrania najlepiej wówczas sięgać?

Stylizacje przyjęcie komunijne – czym się kierować?

Wybierając strój na przyjęcie komunijne powinniśmy kierować się przede wszystkim zasadami ubioru, panującymi w kościele oraz rolą, w jakiej będziemy wówczas występować. Stylizacje warto dobierać w myśl zasady, iż ma być to ubiór odświętny, a przy tym skromny. Wszyscy goście, a już koniecznie rodzice oraz rodzice chrzestni, powinni więc prezentować się z klasą i elegancją. Ojcowie powinni zatem wystąpić w tradycyjnych garniturach, dalsi męscy krewni małego gospodarza mogą postawić na eleganckie koszule i materiałowe spodnie.

Panie mogą wybierać spośród wielu rodzajów stroju. Trafne będą stylizacje, których podstawą są garnitury, kombinezony sukienki czy zestawy koszul w różnym wydaniu, ze spódnicami lub spodniami. Ważne, aby ubrania nie były zbyt kuse lub odważne, ze względu na charakter wydarzenia. Warto także pozostawać w pastelowej kolorystyce. Lepiej unikać czarnych ubrań, które kojarzą się z wieczornymi wyjściami czy innymi kościelnymi uroczystościami.

Koszule gładkie czy z printem – co założyć na komunię?

Okres przyjęć komunijnych przypada na najpiękniejszy i najpogodniejszy okres w roku, czyli przełom późnej wiosny i lata. W tym czasie na wystawach sklepowych królują ubrania w kolorowych, kwiatowych printach, dlatego szczególnie panie mogą pokusić się o pastelowe stroje tak przyozdobione. Odważniejszym panom także można zaproponować koszule we wzory, warto jednak, aby były one subtelne i niezbyt krzykliwe. Resztę stylizacji dobrze jest wówczas stonować, dobierając spodnie i marynarki w klasycznych odcieniach.  Choć na zdjęciach, które z pewnością będą odbywać się podczas ceremonii, najlepiej prezentują się stylizacje monochromatyczne, nie popełnimy faux pas decydując się na wzorzyste ubrania.

Stylizacje dla mamy komunijnej

Każdy z uczestników przyjęcia komunijnego, nawet mama małego gospodarza,  powinni pamiętać, że w centrum wydarzeń powinno znaleźć się dziecko i jego ceremonia. Najlepiej więc dobierać stroje, które swoją kolorystyką czy krojem nie przyćmią wspomnianych elementów. Trafnym wyborem będzie postawienie na klasyczne stylizacje w pudrowych odcieniach. Sprawdzonym wyborem będą więc sukienki o odpowiedniej długości, uszyte według kroju litery A, trapezu, kopertowego, ołówkowego czy koktajlowego.

A co dla pań, które nie są zwolenniczkami sukienek? Wystarczy wybrać elegancki garnitur, który sprawdzi się również przy wielu innych okazjach. Można także zestawić ze sobą eleganckie spodnie i klasyczne koszule, które wzbogacone o odpowiednie dodatki, będą tworzyć równie szykowną stylizację Coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno na wesela jak i komunie, staja się kombinezony. Należy jednak pamiętać, a by w przypadku drugiej uroczystości wybierać kreacje z zakrytymi ramionami.

Dodaj komentarz