Piłka nożna to sport, który jest kojarzony głównie z mężczyznami. Kobieca odmiana tej dyscypliny jest o wiele mniej popularna i nie mówi się o niej tak dużo. Warto jednak bliżej się je przyjrzeć i zapoznać z najważniejszymi informacjami na jej temat. 

Dlaczego piłka nożna dla kobiet jest mniej popularna?

Niektóre dyscypliny sportowe kojarzone są tylko z mężczyznami, mimo, że panie także uprawiają je z niemałymi sukcesami. Piłka nożna dla kobiet to dyscyplina, którą mimo swej małej popularności uprawia naprawdę wiele kobiet na całym świecie. Mecze kobiecej ligi są równie bardzo emocjonujące i interesujące. Panią nie można odmówić prawdziwej woli walki i pełnego zaangażowania. Jednak niestety mało kto wie jak wielkie sukcesy odnoszą reprezentantki Polski nie tylko na krajowym podwórku, ale przede wszystkim międzynarodowo. Na Mistrzostwach Europu U-17 jednak z Polek, została porównana do Leo Messiego na oficjalnej stronie UEFA.

Krótka historia piłki nożnej kobiet 

W Polsce piłka nożna ma bardzo bogatą tradycję. Na początku XX wieku panie towarzystko uprawiały tę dyscyplinę sportu. Pierwszy klub piłkarski dla kobiet powstał w 1921 roku w Poznaniu. Jednak mimo to, przedstawicielki płci pięknej w dalszym ciągu grały nieoficjalnie. Dopiero początkiem lat 60-tych powoli zaczynano organizować turnieje. Pierwsze mistrzostwa Polski zostały jednak zorganizowane dopiero w 1975 roku. 

Liga piłki nożnej kobiet 

Kobiety biorące udział w meczach towarzyskich czy bardziej profesjonalnych z pewnością muszą skompletować idealny strój sportowy, który zagwarantuje im komfort i bezpieczeństwo. Duże znaczenie ma dobór idealnej koszulki damskiej piłkarskiej, a także butów piłkarskich oraz spodenek. Mimo, że ta dyscyplina sportu nie jest tak popularna to wybór jest naprawdę duży. Warto zapoznać się z ofertą sklepu Decathlon.

Kobiety tak jak panowie biorą udział w treningach podczas których, ćwiczą technikę i współpracę zespołową. Dla niektórych pań piłka nożna staje się sposobem na życie, dla innych hobby, dzięki któremu mogą się rozwijać i spędzać aktywnie czas. Chodząc na treningi z piłki nożnej, panie mogą nauczyć się także wytrwałości i skupienia. Sport dobrze wpływa na ich samopoczucie Kobiety potrafią być skuteczne w tym sporcie, a ich mecze także przynoszą wiele radości i pozytywnych emocji. 

Piłka nożna kobiet to sport mocno niedoceniony, ale ciekawy i wart uwagi. Jak wspomniano wcześniej, kobieca reprezentacja polski radzi sobie lepiej niż mężczyźni. Dlatego z pewnością warto poświecić więcej uwagi tej dyscyplinie. Dziewczynki i kobiety zainteresowane treningami jak najbardziej powinny iść za ciosem i zdecydować się na rozwój w tym kierunku. Polecamy zaopatrzenie się w Decathlonie w odpowiedni sprzęt do piłki nożnej dla kobiet. Warto sprawdzić, gdzie z najbliższej okolicy odbywają się treningi i zapisać się do lokalnych klubów. Kto wie, że może z biegiem czasu kobieca piłka nożna zostanie bardziej doceniona i szybciej się rozwinie.

Z punktu widzenia kibica z pewnością warto wybrać się na mecz. Niektóre zespoły prezentują naprawdę wysoki poziom i mają rzesze swoich wiernych kibiców. Kobiety wkładają w grę dużo serca i zaangażowania, ich siła jest zadziwiająca, a to w jaki sposób prowadzą piłkę zadziwia wielu wielbicieli tego sportu.  

Dodaj komentarz