Napój bezglutenowy to produkt przeznaczony głównie dla osób, które nie tolerują glutenu. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór takich produktów przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wybierając konkretny napój warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Na który z nich warto postawić? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając napój bezglutenowy?

Wybierając napój bezglutenowy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Zanim zaczniemy sprawdzać te informacje warto także przyjrzeć się bliżej nadrukowi na opakowaniu. Istotną informacją, która pozwoli nam dokonać dobrego wyboru jest międzynarodowy symbol, który znajduje się na opakowaniach wszystkich takich produktów. Jest nim znak przekreślonego kłosa. Oznacza on spełnioną normę zawartości glutenu poniżej 20 mg na kg.

Warto kupować napoje bezglutenowe w sprawdzonych sklepach, które przywiązują dużą wagę do jakości produktów w swojej ofercie. Dzięki temu z łatwością wybierzemy ten, który spełni nasze wszystkie oczekiwania i będzie dla nas w pełni bezpieczny. Przed zakupem należy oczywiście szczegółowo zweryfikować skład oraz dowiedzieć się więcej na temat marki przedsiębiorstwa, które zajmuje się jego produkcją.

Jaki napój bezglutenowy wybrać?

Wybór konkretnego napoju zależy w głównej mierze od naszych potrzeb i oczekiwań. Największym wyzwaniem jest zakupów produktów, które zastąpią klasyczne substancje z glutenem dla alergików. Świetnym pomysłem może być na przykład popularny olej z czarnuszki. Jest to jedna z niewielu przypraw, która nie zawiera glutenu. Warto więc ją stosować do wszelkiego rodzaju dań, aby uzyskać lekko ostry i korzenny smak.

Dużą popularnością cieszą się także napoje ryżowe bezglutenowe. Zazwyczaj nie są one słodzone, więc można je spożywać w większych ilościach, zarówno do codziennych posiłków lub jako przekąskę. Napój ryżowy może także posłużyć do przygotowania pożywnych dań i drinków, a nawet puddingów. Możliwości jest całkiem sporo, więc nic dziwnego, że ten produkt jest jednym z najchętniej kupowanych.

Dodaj komentarz