Liposukcja to jedna z najbardziej skutecznych technik modelowania ciała, pozwalająca na osiągnięcie rezultatów niemożliwych do uzyskania innymi metodami. Dlatego jest tak popularna wśród osób zmagających się z lokalnymi nagromadzeniami tłuszczu na ciele. Jak wygląda przebieg zabiegu liposukcji i jakie daje efekty? Wszystko wyjaśniamy poniżej!

Liposukcja – klasyczna czy laserowa?

Zamierzając poddać się odsysaniu tłuszczu, masz do wyboru klasyczną lub laserową metodę. Liposukcja laserowa to procedura, która usuwa tłuszcz oraz wpływa na ujędrnienie skóry po zabiegu, co czyni ją bardziej delikatną dla tkanek. W czasie zabiegu, sondą wprowadzoną przez skórę, zostają wykorzystane dwie wiązki laserowe. Pierwsza z nich powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej (komórki pękają w wyniku specyficznej temperatury), a następnie zostają one usunięte. Druga wiązka działa selektywnie na skórę, powodując obkurczenie włókien kolagenowych, co prowadzi do efektu napiętej i gładkiej skóry. W przypadku klasycznej liposukcji – chirurgicznej, nie ma takiego działania bezpośrednio na skórę.

Poznaj zalety liposukcji laserowej

Jeden zabieg liposukcji laserowe pozwala usunąć około 4 litry tkanki tłuszczowej, co umożliwia modelowanie sylwetki, jednak nie należy traktować go jako metody odchudzającej. W przeciwieństwie do standardowej liposukcji, laserowa metoda liposukcji pozwala na uzyskanie ujędrnionej i gładkiej skóry oraz wygładzenie konturów ciała. Dodatkowo, rekonwalescencja jest krótsza i mniej bolesna, a siniaki i opuchlizna są mniej widoczne. Zabieg ten może być wykonywany u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do standardowej liposukcji, co sprawia, że jest on bardziej dostępny. Czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie około godziny.

Efekty po liposukcji klasycznej i laserowe

Zamierzasz poddać się zabiegowi liposukcji? Warto wiedzieć, że jest to metoda modelowania sylwetki, która pozwala na trwałe pozbycie się lokalnych otłuszczeń z różnych części ciała, takich jak brzuch, uda, ramiona, boczki czy podbródek. Dzięki temu figura staje się bardziej proporcjonalna i estetyczna. Wiele osób, które zdecydowały się na ten zabieg, opowiada o jego pozytywnym wpływie na ich samopoczucie i samoocenę, a także o tym, że dzięki liposukcji zdołali pokonać lata frustracji i nieudanych prób odchudzania.

Rekonwalescencja po liposukcji

Z uwagi na fakt, że liposukcja laserowa jest o wiele mniej inwazyjna dla organizmu (w przeciwieństwie do standardowej liposukcji), po około 2-3 dniach od operacji można wrócić do siedzącej pracy. W ciągu pierwszych 7 dni, konieczne jest nieprzerwane noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez całą dobę. Dodatkowo zaleca się wykonanie kilku zabiegów endermologicznych. Mimo że pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, końcowy wynik osiąga się dopiero po kilku miesiącach.

Dodaj komentarz