Niedoskonałości na skórze mogą być źródłem wielu kompleksów i niepewności, zwłaszcza te obecne na twarzy. Razem z rozwojem medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze możliwości likwidowania ich. Jak działa laserowe rozjaśnianie przebarwień i czy naprawdę działa? Odpowiadamy.

Jak działa laserowe rozjaśnianie przebarwień?

Przebarwienia i inne zmiany pigmentacyjne obecne na skórze można rozjaśnić pod wpływem niektórych zabiegów. Jednym z najskuteczniejszych jest terapia laserowa. Laserowe rozjaśnianie przebarwień to wykorzystanie fal radiowych do selektywnej absorpcji promieniowania przez tkanki zawierające zwiększoną ilość barwnika. Fale podwyższają temperaturę wewnątrz komórki i niszczą ściany komórkowe o ciemniejszym pigmencie. Urządzenie zostało tak zaprogramowane, żeby rozróżniać komórki ze zmianami pigmentacyjnymi, od naturalnego koloru skóry. Zmiany poddane terapii łagodnie się złuszczają i znikają w ciągu kilku tygodni od zabiegu. Warto zdecydować się na rozjaśnianie przebarwień we Wrocławiu lub w innym mieście.

Czy rozjaśnianie przebarwień naprawdę działa?

Laserowe rozjaśnianie przebarwień to bezpieczniejszy i delikatniejszy sposób niż stosowanie peelingu chemicznego. W przeciwieństwie do niego działa punktowo na zmienione obszary skóry, a nie na całą twarz. Przy mniejszych zmianach pigmentacyjnych wystarczy jeden zabieg, a przy większych — cała seria.

Co jeszcze warto wiedzieć o rozjaśnianiu przebarwień?

Jest wiele przyczyn powstawania przebarwień na skórze, na przykład nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, przebyty trądzik, ciąża, zmiany hormonalne. Przed częścią tych powodów można zastosować profilaktycznie różne produkty. Regularne używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym hamuje rozwój przebarwień i przeciwdziała powstawaniu nowych. Przy okazji wykazuje się działaniem antyoksydacyjnym i przeciwstarzeniowym, więc warto prowadzić krem z SPF do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz