Twoje włosy są przesuszone i łamliwe? Ich kondycja odbiega od tego, jak sobie je wybrałaś? Przyszedł więc czas, aby odpowiednio o nie zadbać. W tym celu warto stosować kosmetyki od uznanych na rynku producentów, a także przejść na odpowiednią dietę, która to w znacznym stopniu wzmocni nasze włosy. 

Jakie kosmetyki stosować do włosów?

Jakie kosmetyki do włosów będą najlepszym wyborem? Przede wszystkim należy podkreślić, że kupując szampon i odżywkę do włosów, nie warto decydować się na produkty uniwersalne, które przeznaczone są do każdego rodzaju włosów. Albowiem jeśli coś jest do wszystkiego, to w zasadzie można powiedzieć, że jest do niczego. Dlatego warto wiedzieć, jaki mamy rodzaj włosów i dobrać do nich odpowiedni szampon, a także odżywkę. W sklepach znajdziemy szampony do włosów przetłuszczonych, czy też szampony do włosów suchych i łamliwych. Dla wielu najlepszym wyborem będą szampony przeznaczone do zwalczania łupieżu. Warto więc korzystać z takich kosmetyków, które najbardziej pasują do specyfiki naszych włosów.

Jaka dieta na zdrowe włosy?

Przede wszystkim, aby cieszyć się zdrowymi włosami, powinniśmy jeść produkty bogate w beta karoten, a także w witaminę A. Składniki te znajdziemy głównie w szczypiorze, sałacie, a także w brokułach i pomidorach. Chronią one nasze włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć i temperatura. W dalszej kolejności warto, abyśmy spożywali produkty bogate w żelazo. Składnik ten znajdziemy głównie w nabiale, a także w warzywach strączkowych i czerwonym mięsie. Żelazo znacznie wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Warto również jeść produkty, które zawierają wielonasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Składniki te dobrze nawilżają włosy, dodają im blasku i sprężystości. Znajdziemy je głównie w rybach, zwłaszcza w łososiu. Dlatego warto uwzględnić tę rybę w naszym tygodniowym jadłospisie.

Dla naszych włosów również istotne są takie składniki jak krzem, miedź i cynk. One to w znacznym stopniu wzmacniają włosy, a także wydobywają ich naturalny kolor. Składniki te znajdziemy głównie w orzechach, oraz w pestkach dyni i słonecznika. Na wzmocnienie i szybszy włosów można pić różnego rodzaju napoje i napary. Szczególnie wyróżnić należy  napar z pokrzywy, czy też ze skrzypu polnego. Dobrym rozwiązaniem jest również sok z marchwi.

Dodaj komentarz