Od wyżyn Sagrada Familia, które oferują nam wzniosłą panoramę na piękną Barcelonę, do cichych dziedzińców Alkazaru w Sewilli w sercu Andaluzji, gdzie spójność między wpływami mauretańskimi i zachodnimi zadziwia nasze oczy na każdym kroku. Hiszpańskie miasta to niezmierzone bogactwo kulturowe. Dlaczego warto wybrać wakacje w Hiszpanii? Podpowiadamy.

Hiszpania nad morzem: przede wszystkim relaks

Hiszpania to nie tylko bogata kultura, ale także jeden z najpiękniejszych krajów, w których można spędzić wakacje. Wzdłuż wybrzeża ciągną się długie plaże takie jak Costa Dorada i Costa del Sol. Hiszpańskie archipelagi Balearów i Wysp Kanaryjskich również oferują nam wspaniałe nadmorskie krajobrazy. Rodziny z dziećmi z pewnością zachwycą rozległe plaże, podczas gdy zakochani ucieszą się z małych, cichych zatoczek. W wielu miejscach zachowany jest dziki charakter wybrzeży, który sprawi, że jeszcze bardziej docenimy urok Morza Śródziemnego.

Sekret niezapomnianej podróży do Hiszpanii

Bogata w liczne wpływy i wielowiekowe tradycje, kuchnia hiszpańska jest jedną z najlepszych atrakcji tego kraju. Każdy region, każde miasto, każda wioska oferuje smaczne specjały, których degustacje dają nam okazję do poznania miejscowej kuchni. Ponadto tradycyjnie wczesnym wieczorem w Hiszpanii wychodzi się na spacer, aby zobaczyć jak miasta oświetlają swoje zabytki i ulice, nadając im inny wymiar.

Zobacz także: https://www.informatorprasowy.pl/zakynthos-2021-niezapomniane-wakacje-na-kazda-kieszen/

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Park Przyrody Bardenas Reales — ten chroniony obszar znajduje się w regionie Nawarry, gdzie odkryjemy ogromną różnorodność krajobrazów. Obok pustynnych równin znajdują się tu wysokie płaskowyże i wąwozy.

Park Narodowy Doñana — to unikalne miejsce w Europie, które oferuje nam wspaniałe krajobrazy bagien, wydm i jezior, jest też rajem dla ptaków. To również ostatnie miejsce, w którym można podziwiać rysia pardelle i iberyjskiego orła cesarskiego.

Kanion Niscle — to naturalny obszar pirenejski, który można obserwować z Mondoto. Ten niezwykły cel wędrówek jest częścią zespołu wapiennego masywu Mont-Perdu.

Sierra Nevada — to pasmo górskie w południowo-wschodniej Hiszpanii, w pobliżu wybrzeża Morza Śródziemnego. Sam łańcuch jest kopulastą górą rozciągającą się na około 42 km ze wschodu na zachód. Najwyższym szczytem w łańcuchu jest Mulhacén Peak na 3481 m. Sierra Nevada jest popularnym ośrodkiem narciarskim z wieloma kurortami.

Minorka — jest drugą co do wielkości z czterech głównych Balearów, dość podobną do pozostałych pod względem klimatu i geografii. Jest doskonałym miejscem na wakacje w Hiszpanii dla rodzin, dzięki pięknym plażom i licznym hotelom rodzinnym. Jest to również idealne miejsce dla wielu aktywności.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/

1 thought on “Hiszpania 2021 – rajskie wakacje dla każdego

Dodaj komentarz