Aranżacje wnętrz w stylu glamour cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Styl ten stawia mocno na indywidualne podejście do dekoracji obok tego, że lansuje blask, szyk oraz elegancję, więc doskonale odnajduje się we wnętrzarskich trendach 2022. To właśnie w nich projektanci mocno stawiają na indywidualizm i oryginalność, więc dla amatorów stylu glamour jest to bardzo dobra wiadomość. Jak go wprowadzić do wnętrza? Już tłumaczymy.

Styl glamour – czym się charakteryzuje?

Styl glamour to przede wszystkim blask i szyk, które świetnie korespondują z elegancją. Wnętrza są pełne wytworności wespół z przytulnością. Nie brakuje w nich światła, jak również tego, że można się w nich rozkochać bez końca. Sprzyjają temu jasne ściany, lustra w srebrnych lub złotych ramach, piękne, lśniące żyrandole oraz miękkie, wygodne meble – koniecznie pikowane.

Blasku mogą dodać także zdobienia mebli, a w tym między innymi gałki, lśniące gałki, które kochają projektanci wnętrz. Oczywiście w całym tym ferworze tworzenia aranżacji nie można zapomnieć o tym, że jak we wszystkim, także i w tym stylu należy zachować zdrowy umiar. Pamiętając, że często mniej oznacza więcej, trzeba po prostu mieć to na uwadze, aby przypadkiem nie otrzeć się o kicz.

Styl glamour w 2022 roku

Wnętrzarskie trendy 2022 to przede wszystkim mocne i bardzo widoczne lansowanie wszystkiego, co stawia na indywidualizm. Oryginalne aranżacje świetnie odnajdują się w katalogach światowej klasy projektantów i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to w jakiś sposób zmienić. Najważniejsze jest to, aby odzwierciedlały one nasz charakter, upodobania i podejście do życia. Wnętrza mają być przede wszystkim stylowe, ale także pokazujące, kto w nich mieszka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w myśl takiej konwencji wykorzystać potencjał drzemiący w stylu glamour. Pamiętajmy o tym, że jest on szalenie elegancki, ale jednocześnie można mocno go spersonalizować.

Wprowadzając styl glamour do swojego mieszkania należy pamiętać o tym, że podstawową zasadą jest tutaj indywidualne podejście. Oczywiście warto jest wycisnąć z tego stylu wszystko, co najlepsze, ale mieć zawsze z tyłu głowy to, że to nasze mieszkanie i to my w nim będziemy przebywać. Oznacza to, że nie powinno w nim zabraknąć sztampowego blasku wespół z elegancją, niemniej z tyłu głowy należy mieć to, żeby okrasić go tym, co lubimy najbardziej – naszymi kolorami, dodatkami, akcesoriami etc. Mamy czuć się po prostu dobrze.

Dodaj komentarz