Akcesoria kąpielowe zajmują bardzo ważne miejsce w wyprawce dla noworodka. W przypadku starszych dzieci ich odpowiedni dobór również jest nie bez znaczenia — niektóre akcesoria do kąpieli codzienną czynność higieniczną mogą zamienić w ciekawą przygodę. Co opiekunowie powinni kupić do codziennej pielęgnacji dziecka?

Wanienka dla dziecka

Dobrej jakości wanienka do absolutna podstawa zestawu co codziennej kąpieli dziecka. Nie każda jednak będzie odpowiednia dla dziecka, dlatego przed dokonaniem zakupu należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ilość odstępnego miejsca oraz pomieszczenie, w którym dziecko będzie kąpane. Wybór wanienek jest obecnie na tyle duży, że trafienie na odpowiedni model nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

Jeżeli opiekunowie mają sporo miejsca i cenią sobie wygodę, dobrym rozwiązaniem będzie wanienka ze specjalnym, stabilnym stojakiem (to ważne dla bezpieczeństwa malucha). Ciekawym rozwiązaniem do kąpieli maluchów mogą być wanienki z odpływem, wygodne szczególnie przy pierwszych tygodniach po porodzie. Rodzice często stawiają również na wanienki z siedziskiem, które można stawiać do wanny lub brodzika. Dzięki regulacji jego wysokości można dopasować je swobodnie zarówno do potrzeb zarówno noworodka, jak i kilkumiesięcznego niemowlęcia.

Myjki i gąbki do ciała

Wanienka do kąpieli dziecka (znajdziesz ją w sklepie https://kinderprams.pl/pl/menu/wanienki-do-kapieli-725.html) to jeszcze nie wszystko, warto pamiętać o akcesoriach, które ułatwią codzienną kąpiel. Gąbki i myjki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla delikatnej skóry malucha. Należy dbać o to, by nie pozostawiać ich wilgotnych, co może doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych dla malucha bakterii oraz pleśni.

Podkładki i maty antypoślizgowe

Kosmetyki do kąpieli czasem sprawiają, że na dnie wanienki tworzy się śliska warstwa. Aby zapobiec ślizganiu się malucha (co jest dla niego bardzo niekomfortowe) można wyścielić dno bawełnianą pieluszką lub sięgnąć po jeszcze lepsze rozwiązanie, czyli podkładki i maty antypoślizgowe dla maluchów.

Akcesoria do mycia głowy

Ronda, daszki, kubki a może konewki? To akcesoria przydane w myciu głowy, które dodatkowo chronią przed przedostaniem się wody do oczu dziecka. Część z tych akcesoriów jest estetyczna i ciekawie wykonana więc jak już dziecko będzie na tyle duże, by bawić się w wodzie, śmiało można je wykorzystać.

Ręczniki i okrycia kąpielowe

Po kąpieli, aby dziecko się nie przeziębiło, należy jak najszybciej otulić je ciepłym ręcznikiem, najlepiej bardzo miękkim, wykonanym z bawełny. Dobrym rozwiązaniem są ręczniki z kapturkiem pozwalające ochronić skutecznie głowę przed chłodem.

Dodaj komentarz