Twoje dziecko nudzi się w domu? Zabawa w chowanego nie sprawia mu już tyle radości, gdyż zna na pamięć wszystkie kryjówki? A może nie chce już używać swoich zabawek? To najwyższy czas, aby spróbować czegoś nowego! Poznaj 3 pomysły na zabawę z dzieckiem, które dostarczą zarówno mu, jak i Tobie mnóstwo radości.

Zaginiony skarb

Najpierw schowaj gdzieś jakąś bardzo małą rzecz np. kolorową piłeczkę czy inny drobiazg. Następnie poukrywaj wskazówki, gdzie znajduje się skarb albo literki, które razem tworzą wyraz opisujący miejsce jego ukrycia. Teraz narysuj na kartce bardzo ogólny plan Twojego domu lub mieszkania. Zaznacz „X” miejsca, w których wcześniej ukryłaś kartki z literami albo wskazówki. Wręcz dziecku mapę – niech teraz stanie się piratem szukającym skarbu!

To od Ciebie zależy jak trudne będzie to zadanie oraz ile czasu Twoje dziecko będzie je wykonywać. Niemniej jednak, taka zabawa to świetny sposób na zapewnienia atrakcji maluchowi na długie godziny. Im bardziej skomplikowane będzie hasło lub im bardziej tajemnicze będą wskazówki, tym większa radość czeka malucha po odnalezieniu skarbu.

Przedstawienie

Ta zabawa, poza czystą rozrywką ma też inną ważną zaletę – niesamowicie pobudza dziecięca kreatywność. Im większa gromadka pociech, tym jeszcze lepszy efekt, jednak nawet jedynak może świetnie poradzić sobie z tym zadaniem. Wystarczy, ze w jego sztuce zagrają również pluszaki lub wymyśleni bohaterowie. Zatem do dzieła – zróbmy piękne przedstawienie.

Na samym początku zakup jakiś bajkowy strój dla dziecka. Możesz zrobić taki własnoręcznie, lecz nic nie zaangażuje malucha tak, jak możliwość wcielenia się w jego ulubioną postać z kreskówki czy filmu. Następnie podaruj dziecku jego nowy kostium i poproś, aby zrobiło dla Ciebie przedstawienie. Niech wymyśli bohaterów, dialogi oraz fabułę, wszystko przećwiczy, a następnie zaprezentuje przed całą rodziną. Takie piękne przedstawienie można nagrać, by potem do niego wracać i mieć niesamowitą pamiątkę na całe życie.

Domowa ciastolina

To kolejny sprawdzony sposób na stymulację dziecięcej wyobraźni i wielogodzinną zabawę. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą olej, mąkę, wodę, sól oraz barwnik jadalny, by stworzyć prawdziwą domową ciastolinę. Jeśli dodasz do mieszanki nieco cynamonu, sprawisz, że będzie pięknie pachnieć, a gdy wsypiesz tam nieco brokatu – no cóż… Będzie to najprawdziwsza „magiczna ciastolina”, prosto z wróżkowej krainy!

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak działa ta cudowna „zabawka” oraz ile kreatywnych pomysłów może zostać dzięki niej uwolnionych i zrealizowanych. Warto zaznaczyć, że ciastolinę najlepiej przechowywać w lodówce, a czas jej trwałości to około 3 dni.

Wszystkie trzy zabawy dostarczą Twojemu dziecku dużo radości i pozwolą mu zapomnieć o nudzie na długi czas. Nieważne, czy zdecydujesz się ukryć w mieszkaniu niesamowity, piracki skarb, kupisz bajkowe przebranie i obejrzysz przedstawienie, czy stworzysz dla niego magiczną ciastolinę – gwarantujemy, że zapewnisz mu tym całe mnóstwo szalonej, ale bezpiecznej i kreatywnej zabawy.

Dodaj komentarz